Cikkünk frissítése óta eltelt 2 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Richard Williams és felesége, Jane, aki agyi bénulásban szenved, szeretnek utazni. Jane fogyatékossága miatt azonban csak rövid távolságokat tud megtenni, nehezen tud tisztán kommunikálni, és könnyen elfárad. A férj és a feleség – akik 40 éve házasok- évtizedek óta küzdenek a betegséggel. „A reptéren való utazás kihívás egy mozgáskorlátozottal, már az autó leparkolásától elkezdődnek a nehézségek” 
A férfi hosszasan tudna mesélni arról, milyen nehéz kerekesszékhez jutni a reptereken, és hogy milyen gyakran mondják az érintetteknek azt, hogy a segítség 20 perccel a beszállás előtt megérkezik.
Ám gyakran előfordul, hogy nem érkezik, vagy késik a beígért a segítség. 
Ez történt a malajziai útjuk végén is, amikor leszálláskor a gépen rekedtek, miközben várták a kerekesszékes segítséget. Egy ponton annyira elege lett a férjnek, hogy leszállt a repülőgépről, körülnézett a repülőtéren, és talált egy elhagyott kerekesszéket.
Visszaszálltam vele, és magam segítettem le Jane-t a gépről.
– meséli, majd hozzáteszi azt is, hogy ez az incidens után határozta el, hogy készít a feleségének egy speciális kézipoggyászos kerekesszéket – amely egyesíti a széket, a járókeretet és az utazótáskát. Az első verziót az otthoni teraszon építette meg. ‘Megkértem Jane-t, hogy üljön bele, és mondja el az őszinte véleményét”
“Ez teljesen sz*r!”

– reagált a felesége, de a negatív visszajelzés nem vette el a kedvét a diplomás mérnöknek. A munkája során megszokta, hogy addig keres megoldást egy problémára, amíg meg nem találja a megfelelőt. Végül, hosszas tervezgetés után megalkotta a tökéletes összecsukható táskás kerekesszéket, amelybe nem csak holmikat lehet pakolni, de a kézipoggyász méretének is megfelel, így a gépre is fel lehet vinni.
Így néz ki a csodás szerkezet, ami nagyban megkönnyíti a pár utazásait, illetve másokét is, ugyanis forgalomba is hozták a találmányt: