Hosszú Katinkát is legyőzték a győri úszók!

Cikkünk frissítése óta eltelt 2 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Nagyszerűen sikerült a kaposvári rövidpályás úszó magyar bajnokság első napja a Győri Úszó SE-nek. A versenyzők 1 arany- és 5 ezüstéremmel zártak. A 100 méteres mellúszás hozta az egyik legnagyobb sikert, itt Jakabos Zsu több, mint 1 mp-es különbséggel múlta felül 2009-es szuperdresszes rekordját, és szerzett ezüstérmet, a fiatal Megyesi Vanda pedig nemcsak a B döntőt nyerte meg, de a 12-13-14-15 éves korosztáéy országos csúcst is megjavította. A legjobban várt finálé hozta meg a nap győri aranyát, ahol Jakabos és Sebestyén Dalma is Hosszú Katinka előtt csapott a célba a 100 méteres vegyesúszás döntőjében.

A kazanyi rövidpályás Európa-bajnokságról hazatért delegáció valamennyi tagjának – versenyzőknek, edzőknek, stábtagoknak – előreláthatólag csütörtök estig házi karanténban kell tartózkodniuk, ezért a friss  világcsúcstartó Szabó Szebasztián az első nap sem állhatott rajthoz.

Az első nap bajnokai – és a győri helyezések

Férfiak

• 50m gyors: Holoda Péter (Debreceni Sportcentrum) 22.06 – Szentes Bence ezüstérmes, Giczi Mátyás 6. helyezett
  • 1500m gyors: Rasovszky Kristóf (Balatoni ÚK) 14:47.75
  • 100m hát: Telegdy Ádám (Kőbánya SC) 51.92
  • 100m mell: Horváth Dávid (Kőbánya SC) 59.03
  • 200m pillangó: Tekauer Márk (Kőbánya SC) 1:53.91 – Kennedy Valér Huba a döntők legfiatalabbjaként a B döntőben 5.
  • 100m vegyes: Telegdy Ádám (Kőbánya SC) 53.38 – a döntő legfiatalabb tagjaként 7. helyen Andor Benedek

Nők

• 50m gyors: Senánszky Petra (Debreceni Sportcentrum) 24.30 (OCS) – Safrankó Sára a 6. helyen végzett
  • 800m gyors: Mihályvári-Farkas Viktória (FTC) 8:27.34
  • 100m hát: Szilágyi Gerda (Stamina) 59.00 – Orbán Gréta a B döntőben 5.
  • 100m mell: Békési Eszter (Egri ÚK) 1:06.56 – hatalmas egyéni csúccsal ezüstérmes Jakabos Zsu, a mezőny legfiatalabb tagja, Megyesi Vanda pedig a B döntőt nyerte meg,
  • 200m pillangó: Hatházi Dóra (Nyíregyházi SC) 2:08.23 – Sebestyén Dalma kis különbséggel ezüstérmet szerzett, a mezőny legfiatalabb tagjaként Zámbó Virág a B döntő 8. helyén zárt.
  • 100m vegyes: Jakabos Zsuzsanna (Győri ÚK) 59.88 – és mögötte ezüstérmes Sebestyén Dalma, Nagy Anna Zsófia a döntők legfiatalabb ragjaként a B döntőben 7. lett.

Mixed

• 4x100m gyors: Budafóka – ezüstérmes a Giczi-Andor-Sebestyén-Jakabos összeállítású győri néhyes
  • 4x50m vegyes: Stamina TK