Kezdőlap HAZÁNK Hazánk - Közélet

Jobbra-balra imbolyogva haladt az autópályán a kamionos

„Megáll az ész” – kezdte az elrettentő példát szemléltető videójáról szólva a Magyar Koncessziós Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. (MKIF). Facebook oldalán is posztolta, amint egy kamionos a sztrádaoldal teljes széltében, jobbra-balra imbolyogva halad az M1-esen.

„Hát ez centiken múlott. Budapest irányába haladt még szeptember elején az a kamionos az M1-es autópályán, amely először a külső, majd nem sokkal később a belső szalagkorlátnak is nekiütközött, miközben majdnem elsodorta kollégáink autóját, az ütközéselnyelő TMA-t szállító teherautónk visszapillantó tükrét elvitte.” – számolt be az MKIF Zrt.

„Szerencsére az eset során nem sérült meg senki, de könnyen tragédia is történhetett volna! Munkatársaink természetesen azonnal értesítették a rendőrséget.”

Ennek okán azt tanácsolta: Ha fáradt valaki, álljon meg egy pihenőhelyen, és tartson szünetet! „Az általunk üzemeltetett szakaszon átlagosan 15-20 kilométerenként van erre biztonságos lehetőséged. Igyál egy kávét, szellőztesd ki a fejed, pihenj, mozgasd át magad! Vezetés közben NE telefonozz! A vezetéshez szükséges információk 90%-át a szemeddel szerzed be!” – kommentálta a felvételt:  https://www.facebook.com/reel/1523066925695365

(Kép: MKIF Zrt./Facebook)