A Győri Járási Ügyészség vádat emelt az ellen a férfi ellen, aki – a vád szerint – kerékpárkereket lopott, majd kerékpárral közlekedő nőket támadott meg.
A vádirat szerint a férfi 2025. október 21-én délután a Rábatamási vasútállomásról ellopta a sértett által lelakatolt kerékpár 20.000,- Ft értékű hátsó kerekét.
Bűnlajstroma idén januárban erőszakos cselekménnyel bővült, egyik este két kerékpárral közlekedő nőt támadott meg úgy, hogy előtte kerékpárral követte őket. Az egyik sértettet leszorította az útról, majd a kerékpáron lévő kosárból ellopta a sértett táskáját a benne lévő értékekkel együtt. A másik sértettet meglökte, mire a sértett elfutott. A vádlott ezek után elvesztette az egyensúlyát és az út melletti árokba esett, ahonnan kimászva gyalogosan üldözőbe vette a sértettet. A férfi, amikor utolérte a sértettet a vállán lévő táska elvétele érdekében többször bántalmazta, ütötte, rúgta.
A vádlott a sértett ellenállásának, valamint közben a sértett segélykiáltására megjelenő személyeknek köszönhetően nem járt sikerrel, ezért a sértett értékeinek elvétele nélkül kerékpárjával elmenekült a helyszínről – közölte a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Főügyészség.
A Győri Járási Ügyészség a többszörösen büntetett előéletű, letartóztatásban lévő férfival szemben rablás bűntettének kísérlete és más bűncselekmények elkövetése miatt emelt vádat és a vádiratban indítványt tett arra, hogy a Csornai Járásbíróság végrehajtandó fegyházbüntetésre, valamint közügyektől eltiltásra ítélje.
A vádlott által elkövetett kerékpárkerék lopást a vasútállomás térfigyelő kamerája rögzítette.
A felvétel az alábbi linken tekinthető meg: https://youtu.be/yXwVYNk-F9I
(Kép: Győr-Moson-Sopron Vármegyei Főügyészség)





