Kezdőlap GYŐR Győr - Közélet

Most aztán bámulhatjuk az eget ! – Megéri

Cikkünk frissítése óta eltelt 3 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Körülbelül 20 hőlégballon száll pár nap múlva a város felett, köztük egy győri versenyző is. Ugyanis, Győr ad otthont a 40.Magyar Nemzeti Hőlégballon Bajnokságnak. Az eseményt július 7. és 11. között rendezik a megyeszékhelyen. Ilyen megmérettetés 30 éve nem volt Győrben. Nem csak gyönyörködni érdemes, hanem fotózni is, hiszen a szervező Cameron Balloons Hungary SE fotópályázatának nyertese egy ballonos sétarepülést nyer!

"Hazai pályán"

A versenyen győri indulóért is lehet szorítani. Molnár Csaba és fia, Molnár Péter a családi hagyományokat folytatva áll rajthoz. Utóbbi szinte beleszületett a repülés világába, hiszen édesapja a győri ballon klub vezetője. Bár a hőlégballonok irányítását egyetlen ember, a pilóta végzi, a csapatmunka is elengedhetetlen része a versenynek, hiszen a kísérőcsapat segít a pilótának összerakni a hőlégballont, a repüléshez szükséges műszereket és felszereléseket, a repülés során pedig a földön követik a ballont, pontos információkat adva a pilótának az időjárási viszonyokról, ami döntő lehet a repülés sikere szempontjából.

Egy sportág a fellegekben

Sokaknak a nyugodt, festői kilátást nyújtó sétarepülések jut eszébe, de a hőlégballonos versenyzés egy összetett és embert próbáló sport. A professzionális ballonozás mély tudást, alapos előzetes felkészülést, kemény munkát és kifinomult készségeket igényel.

Összemérik a tudást

A versenyre 18-20 ballont várnak, ez azt jelenti, a látvány nem lesz mindennapi! A ballonok többek között a győri belváros és Marcalváros felett is elszállnak majd, csodás élményt kínálva a szemfüleseknek. Csütörtöktől szombatig két repülést kell teljesíteniük a pilótáknak, egyet kora reggel és egyet este. Minden repülés több feladatból áll, az elsődleges cél : a maximális távolság vagy magasság elérése.

Izgalmas verseny, érdekes szabályok

A pilótáknak ki kell használniuk a ballonok finom manőverezési képességeit. A jó eredményhez alapvető fontosságú a repüléstervezés, amelybe a megfelelő felszállási hely megválasztása éppúgy beletartozik, mint a szél mérése és értékelése a különböző magasságokban. A technikai tudás mellett kell egy kis szerencse is, miközben a pilóták emelkedéssel és süllyedéssel próbálják meg elkapni a megfelelő irányú és sebességű széláramlatot.