Kezdőlap GYŐR Győr - Közélet

Tóth Péter: Javítsuk közösen a kerékpáros infrastruktúrát!

A legutóbbi közgyűlés elfogadta a város 2026-os költségvetését. A költségvetés tartalmazza Pintér Bence polgármester által összeállított Zechmeister-tervet is, aminek keretében 50 millió forintot különítettünk el a győri kerékpáros infrastruktúra fejlesztésére.

Ez az összeg kiegészíti a közútkezelő költségvetésében található, kerékpáros beruházások és a városi nagy infrastrukturális beruházások összegeit.

Így olyan munkák valósulhatnak meg, amelyek által a kerékpárral közlekedők hétköznapjai könnyebbé válnak. Például: a rossz helyen álló, közlekedést zavaró táblák áthelyezése, az útburkolati szintek kiegyenlítése, megkopott útburkolati jelek újrafestése, további kerékpár támaszok kihelyezése.

Úgy gondoljuk, akkor nyújtunk hatékony megoldást, ha meghallgatjuk az érintettek észrevételeit. Ezért kérjük a kerékpárral közlekedők ajánlásait, kéréseit, ötleteit, hogy mire fordítsuk ezt a költségvetési összeget. Javaslataikat az alábbi e-mail címen várjuk március 31-ig: kerekparosnagykovet@gyor-ph.hu – írta Facebook-posztján Tóth Péter.