Cikkünk frissítése óta eltelt 3 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Bár nem lehetett teljesen megfelelni az új szabályokból fakadó elvárásoknak, a budapesti nemzetközi fedett pályás öttusaviadal így is sok tapasztalattal szolgált a versenyzőknek és a szervezőknek egyaránt.

"Testnevelési Egyetemen az öttusa a küzdősportok tanszékéhez tartozik, de ha létezne extrém sportok tanszék, ez után a verseny után biztosan ott lenne a helye, ugyanis a külső szemlélő szerint is hatalmas igénybevételt jelent a versenyzőknek" – foglalta össze véleményét a magyar sportági szövetség főtitkára a női selejtezővel múlt vasárnap elkezdődött, és a női, illetve férfi döntővel csütörtökön véget ért viadalról.

Hozzátette: az április végén-május elején sorra kerülő budapesti világkupán már könnyebb lesz mindenkinek a helyzete, mert a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen minden versenyhelyszín közel van egymáshoz, még ha nem is egy stadionon belül. Azon a viadalon egyébként megfigyelőként jelen lesz a nemzetközi szövetség vezetősége, valamint az a munkacsoport is, amely a későbbiekben a lovaglás helyébe lépő sportágat kiválasztja majd.

"A versenybírók számára óriási kihívás az új forma, rohantak egyik helyről a másikra. Szerintem számukra is hasonlóan megerőltető a folyamatos, szinte pihenő nélküli öttusa, mint a versenyzőknek – erősítette meg Kármán Sándor versenyigazgató.

A hazai versenyen a női selejtezőt vasárnap, a férfiakét hétfőn rendezték meg, az 51, illetve 63 fős mezőnyből 36-36 öttusázó jutott tovább. Ezután következett a körvívás, amelynek eredményét a versenyzők magukkal vitték a további szakaszokba. A 18-18 fős elődöntőket kedden és szerdán tartották, majd a B-, illetve A-döntők következtek ugyancsak 18-18 versenyző részvételével.
A férfiaknál két magyar is dobogós pozícióban zárt: Marosi Ádám ezüst-, Kardos Bence bronzérmes lett.

 

Kép: orcsport.hu