Zárt kapuk mögött nyert a Vasas Győrben

Cikkünk frissítése óta eltelt 3 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Harmadik felkészülési mérkőzését is lejátszotta az ETO FC Győr. Klausz László csapata a szintén másodosztályú Vasas FC-t fogadta 17 órakor az ETO Stadionban, ahol a kétszer hatvan perces mérkőzésen 3-0-s vendég siker született.

WKW ETO FC Győr – Vasas FC 0-3 (0-1)

WKW ETO FC Győr: 1. félidő: Ruisz – Óvári, Fodor, Lipták, Barna (Bagi 50’), Forgács, Kovács K., Toma, Kulcsár K., Priskin, Bacsa.

2. félidő: Fadgyas – Bagi, Vukasovic, Vincze Á., Szamosi, Kiss M., Berki, Szimcso, Kanalos, Farkas B., Vitális. Vezetőedző: Klausz László.

Kétszer hatvan perces felkészülési mérkőzést játszott szerdán délután az ETO FC a fővárosi Vasas FC ellen. Az első öt percben mindkét csapat próbálkozott átlövésekkel, de ezek komoly veszélyt nem jelentettek egyik kapura sem. A 14. percben Toma kapott vissza egy felpasszolt labdát, amit a jobb alsó felé lőtt el, nem sokat tévesztett. A 22. percben újra a zöld-fehérek jutottak el helyzetig, Priskin kapott labdát Óváritól, amit a tizenhatoson belül kapásból a kapu fölé lőtt. Négy perccel később újra Priskin próbálkozott, húsz méterről eleresztett lövését Jovának kellett a léc fölé tolnia. Fél óra játék után Radó kapott labdát két védő között, a kifutó Ruisz mellett eltolta, ám kisodródott szögből a kapu mellé lőtt, így az eredmény nem változott. A 35. percben megszerezte a vezetést a Vasas. A kapunktól hat méterre Balajti elé került a labda, aki egyből kapura gurította, Ruisz csak beleérni tudott, a közelről leadott lövés a hasa alatt a hálóba gurult 0-1. A 40. percben Sztojka próbálkozott távolról egy lövéssel, de Ruisz magabiztosan hárított.

A második játékrész gyors Vasas-góllal kezdődött. Birtalannak löbbölték be a labdát, aki a kint álló Fadgyas fölött a kapuba emelt 0-2. A 70. percben Berki vezethette rá a Vasas kapujára a labdát, majd húsz méteres lövését Uram védte. Szinte az ellentámadás után szöglethez jutott a Vasas, amit kicsiben megjátszottak, majd Pekár lőtt, amit Fadgyas a kapu fölé tolt. A 81. percben Fadgyas és Bagi nem értette meg egymást, ami után utóbbi átfejelte a kimozduló kapus fölött a labdát, így az a hazau kapuban kötött ki 0-3. A 107. percben Farkas B. cselezte be magát, lövése után a vendégek kapusa bravúrral tolta a kapu fölé a labdát.

Klausz László: – Tanulságos volt ez a mérkőzés a Vasas ellen. Egy nagyon jó összetételű csapattal találkoztunk, ennek ellenére egyéni hibák után kaptuk a gólokat. Nem voltam megelégedve a mentális hozzáállással, azt gondoltam, hogy ennél koncentráltabban fognak dolgozni a játékosok, ezen mindenképp javítani fogunk a jövőben.

Kuttor Attila: – Azt gondolom, hogy a mérkőzés elérte célját, szolgálta a felkészülésünket. Nem az eredmény volt a fontos, hanem hogy tudtunk kétszer hatvan percet játszani, úgyhogy köszönjük a lehetőséget, dolgozunk tovább!