Cikkünk frissítése óta eltelt 14 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
Az első ember holdra lépésének és a világ legdrágább autójának, a holdautó elindulásának évfordulójára emlékeznek a hétvégén a győri Mobilis Interaktív kiállítási Központban. Mozgatható távcsövekkel és az Egyetemi Csillagvizsgáló műszerével nézhetik meg a kilátogatók az újholdat és az éppen esedékes csillagegyüttállást. Meghívott csillagász és fizikus előadók
mesélnek űrutazásról, űrtechnikáról, a csillagászat aktuális problémáiról. Bebizonyosodik, hogy tényleg mozog a Föld. Saját kezűleg végezhetnk kísérletek miniplanetáriummal, és a Kepler-lepedővel is.
NEKED AJÁNLJUK
Oxygen Media Híradó 2026.01.16.
Mutatjuk a mai műsort és annak témáit Péntek délelőtt lezárták a győri Ifjúság körút egyik sorháza előtti szakaszt.
Polgári összefogás indult Pannonhalmán, ahol felrobbant és teljesen...






