A mustgáz a must erjedése során felszabaduló szén-dioxid, színtelen és szagtalan, a levegőnél körülbelül másfélszer nehezebb gáz, ami adott koncentrációban fontos életfolyamatokat befolyásol. A szén-dioxid belégzése, illetve az oxigénhiányos állapot hat a központi idegrendszerre, aminek jele a szédülés, hányinger, illetve mentális zavar. Hogy mire kell figyelniük a szüretelőknek, arról Dobos Viktória hadnagy, a GY-M-S megyei katasztrófavédelmi igazgatóság szóvivője beszélt rádiónknak.
Cikkünk frissítése óta eltelt 13 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
NEKED AJÁNLJUK
Lovas felvonulással indulnak a Szent László Napok
Június 27-én, szombaton 10 órakor hagyományőrzők lovas felvonulásával veszi kezdetét a Szent László Napok programsorozata. A látványos menetben mintegy 70 lovas és 150 gyalogos hagyományőrző...






