Az oktatási intézmények környékén a hirtelen megnövekvő gyalogos és gépjármű forgalom miatt nagyobb veszélynek vannak kitéve a gyerekek. A figyelemfelkeltés érdekében a közterületen szolgálatot ellátó állomány az iskolák környékén fokozott figyelmet fordít a gépjárművezetők ellenőrzésére, a gyermekek biztonságos közlekedésének elősegítésére. A rendőrök felügyelik az intézmények bejáratánál a reggeli csúcsforgalomban a közlekedést. Az ellenőrzésbe a polgárőrség tagjait is bevonták. Győr-Moson-Sopron megyében a 2008. szeptember elsejétől életre hívott „Az iskola rendőre” program beváltotta a hozzá fűzött reményeket. Tanulók, szülők, tanárok személyes kontaktust alakítottak ki az intézményükben munkálkodó egyenruhásokkal.
Cikkünk frissítése óta eltelt 13 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
NEKED AJÁNLJUK
Lovas felvonulással indulnak a Szent László Napok
Június 27-én, szombaton 10 órakor hagyományőrzők lovas felvonulásával veszi kezdetét a Szent László Napok programsorozata. A látványos menetben mintegy 70 lovas és 150 gyalogos hagyományőrző...






