Kezdőlap GYŐR Győr - Gazdaság

Az Euro Generál és a FÉSZ bővíti Győr gyógyfürdőjét

Cikkünk frissítése óta eltelt 5 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

A bővítés és felújítás mellett a fürdő körül az árvízvédelmi és a parkolási rendszert is rendezik.

Az Euro Generál Építő és Szolgáltató Zrt., valamint a Fertődi Építő és Szolgáltató Zrt. által alkotott konzorcium bővíti és újítja fel Győrben a vízi élményparkot. A közbeszerzés eredményéről az Opus Global Nyrt. számolt be a Budapesti Értéktőzsde honlapján. A társaságnak részben közvetlen tulajdonában áll az Euro Generál Építő és Szolgáltató Zrt.

A fejlesztés keretében a meglévő gyógy- és élményfürdőt bővítik és újítják meg, emellett rendezik a fürdő körül az árvízvédelmi és a parkolási rendszert. A hirdetmény szerint a projekt az új vízi élménypark megvalósítása mellett a meglévő gyógy- és élményfürdő felújítását és bővítését tartalmazza. A közbeszerzést a Rába Quelle Üzemeltető, Szolgáltató Kft. és az A1 Építésziroda Kft. nyerte el. A hirdetményből kiderül, a két cég nettó 740 millió forintos szerződéses értéken látja el a szükséges építészeti-műszaki tervezési, fürdővezetői és üzemeltetői szaktanácsadói tevékenységet.

A vízi élménypark a Modern városok program keretében valósul meg Győrben, a beruházás összértéke 8,5 milliárd forint. A kivitelezés várhatóan 2020-ban fejeződik be. A fejlesztés céljai között a parkolási helyzet és a terület árvízi védelmének rendezése is megjelenik. Mindezek mellett „a tervezők feladata lesz megvizsgálni a fürdő további élményelemekkel, valamint a jelenlegi sátras uszoda kiváltásaként egy 25/33 méteres úszómedencével történő bővítésének lehetőségét”.

A hirdetmény a rossz állapotú nyitott 50 méteres úszómedence, a szabadon álló csúszda és csúszdamedence, a gyermekmedence, illetve a sátorral fedett uszodatér elbontását is felveti lehetőségként. Ezek ugyanis nem állnak műemléki védelem alatt, állapotuk leromlott, elbontásukkal terület szabadítható fel az új épületeknek, élményelemeknek.

A létrejövő új létesítmények fedett-zárt gyalogos összekötésben lennének a gyógy-, termál-, és élményfürdővel.

A projektben gondoskodni kell megfelelő méretű öltözőépület és vendéglátó egység elhelyezéséről, figyelembe véve a terület alapján kalkulálható vendégszámot is.

Az élményelemek, medencék, illetve kiszolgáló épületek elhelyezésénél kimondott szempont, hogy maradjon elegendő mennyiségű zöldfelület, valamint napozófelület a strandon. Továbbá, hogy a strand és a Püspökvár közötti átláthatóságot új építmény, élményelem ne zavarja meg.

A tájékoztatás szerint a beruházás nettó vállalkozói díja 19,6 milliárd forint. Az önkormányzat a Modern Városok Program keretében finanszírozza a beruházást, a megkötendő szerződés hatályba lépésének feltétele, hogy a forrás megítélésre kerüljön. A beruházásról még 2017. április 28-án állapodott meg Orbán Viktor miniszterelnök Borkai Zsolt korábbi polgármesterrel.

Forrás: MTI