Döntetlen a grúz bajnok ellen

Cikkünk frissítése óta eltelt 14 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Jobban kezdett az ETO, mint a brazilokkal teletűzdelt grúz bajnok. A 2. percben Lódi egy remek csel után lőhetett kapura, a Tbiliszi védői csak a gólvonalról tudtak tisztázni. A másik oldalon Balázsnak kellett egy védést bemutatnia, majd a 6. percben Dróth lövésénél ugyan sokan gólt kiáltottak – a Rába-partiakat több szurkolója is elkísérte a cseh városba – ám a győri játékos lövése a kapufa mellett hagyta el a játékteret. Aztán a 7. percben, kissé váratlanul megszerezte a vezetést a Tbiliszi. Dzabiradze 7 m-es lövését még bravúrral ütötte ki Balázs, Silva Santos a léc alá vágta a kipattanó labdát. 1-0. A gól feldobta a grúzokat, akik ezután magabiztosabbak lettek, több munkája akadt a győri kapusnak, Balázsnak. Időt is kért Paco Araujo, ami után összekapta magát a zöld-fehér alakulat. Amrani lőtt csaknem gólt saját térfeléről a kissé kint álló grúz kapus fölött. Többet is birtokolta a labdát az ETO, ám nem sikerült gólt szerezni. Aztán újra Balázsnak kellett bravúrt bemutatnia, majd két perccel a befejezés előtt előbb Neris, majd az utolsó pillanatokban Lódi hibázott óriási ziccerben. Hatalmas egyenlítési lehetőségek voltak ezek. Az első játékrészben az első találatig az ETO játszott jobban, ám nem tudott a kapuba találni, míg a grúzok előnyt szerzetek, amit kis szerencsével meg is tartottak a jól hajrázó ETO-val szemben, így a grúzok minimális előnnyel vonulhattak pihenőre.

Lódi ziccerrel kezdődött a második félidő is, ám ismét nagyot védett a grúz kapus. Egy perc múlva pedig már ismét a győri kapuban táncolt a labda: Neris próbált menteni, a róla lepattanó, kapuba tartó labdát aztán Silva Santos vágta közelről a hálóba. 2-0. Rákapcsolt ezután a győri csapat, Amrani került ziccerbe, de a kapusba lőtte a labdát. Aztán megtört a jég, a 28. percben szépített az ETO: Gyurcsányi átadása után Dróth 8 m-ről, kíméletlenül bombázott a léc alá. 2-1. Nem sokáig tartott az öröm, mert egy perc múlva egy grúz szöglet után Altunashvili lőtt közelről a győri kapuba (3-1), így ismét két gól lett a hátrány. Egy remekül eltalált lövéssel a 32. percben aztán Harnisch hozta fel ismét egy találatra a győri csapatot, a fiatal játékos hatalmas gólt ragasztott külsővel a grúz kapuba. Két perc múlva Amrani és Silva Santos kapott sárgát, mivel utóbbinak ez volt a második, a játékvezetők kiállították. A legjobbját veszítette el a grúz csapat. A szabadrúgásból aztán egyenlített az ETO. Moreno messziről, kissé váratlanul lőtt nagy gólt. 3-3. Sőt, a 36. percben egy remek győri kontra végén Lódi lőtt gólt, s szerzett vezetést ezzel először csapatának. 3-4. Sajnos, a középkezdés után nem figyelt a győri védelem, s Da Silva azonnal egyenlített. 4-4. Két perccel a vége előtt aztán Dróth újból a kapuba talált, ismét az ETO vezetett. 4-5. Vészkapusra állt át a Tbiliszi és ennek eredményeként Xavier a 39. percben egy átlövéssel kiegyenlített. 5-5. Egy perccel a vége előtt Moreno közelről a kapufát találta el, így bár közel állt a győzelemhez az ETO, már nem változott az eredmény. Színvonalas, gólgazdag mérkőzésen a győriek a második félidőben már jobban kihasználták helyzeteiket, ám nem sikerült kicsikarniuk a győzelmet a jó játékerőt képviselő grúz bajnokkal szemben.

A Rába ETO ma 19.30 órakor a házigazda Era-Pack Chrudim csapatával találkozik. A cseh bajnok hatodik az európai futsalcsapatok rangsorában.