Duna Takarék ETO: örömfoci és gólfesztivál

Cikkünk frissítése óta eltelt 15 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Duna Takarék ETO FC – DTE Royal 11:1 (2:0)

Győr, Magvassy Sportcsarnok, 800 néző

Jvez: Kovács Gábor, Rózsa József

Duna Takarék ETO: Balázs – Csikós, Lódi, Madarász, Gyurcsányi. Csere: Matkovics (kapus) Dróth, Szabó, Gölesz, Peczár, Harnisch

Szakmai igazgató: Kozma Mihály

DTE Royal: Varga – Gábor, Jónás, Pereszlényi, Seres. Csere: Balán, Lindvurn , Mohó, Kis, Kulimak, Venczel, Bessenyei

Játékosedző: Bessenyei Attila

Gólszerző: Dróth (3), Madarász (3), Gyurcsányi (2), Gölesz, Harnisch, Seres (öngól) ill. Pereszlényi

Kiütéses győzelmet aratott a Duna Takarék ETO a Dunavarsány ellen. Ami a győrieknek az előző fordulóban a Gödöllő ellen kritikus volt, nevezetesen a helyzetkihasználás, az ezúttal a második félidőben tökéletesen működött, az egészpályás letámadás ráadásul számtalan ziccert teremtett a vendégkapu előtt, volt olyan perce a mérkőzésnek, amikor 3 gólt is lőttek Madarászék. A 2:0-s félidő után a második félidő közepén kezdődött meg a gólgyártás, a DTE teljesen összezuhant, és onnantól már csak a különbség volt kérdéses.

A zöld-fehérek még 7:0 után is olyan odaadással játszottak és úgy harcoltak minden egyes labdáért, mintha az életük múlna rajta, az improvizatív játékba pedig egyetlen apró hiba csúszott: a sérülése után az ETO-ban most bemutatkozó válogatott klasszist Lódi Tamást elfelejtették kiszolgálni a társak, így ő ezúttal nem iratkozhatott fel a góllövőlistára, csak gólpasszokkal és szép megoldásokkal arathatot tapsot. Abból pedig volt bőven, az ETO ezen az estén ellenállhatatlanul játszott, és ez a közönség vastapssal jutalmazta.

Jó hír, hogy a sérüléssel bajlódó Tóth Szabolcs is már leült a kispadra, az ő bemutatkozása azonban leghamarabb a következő fordulóig várni kell.

A mérkőzést felvételről az O2 TV szeptember 29-én, kedden 19:35-kor közvetíti.