Cikkünk frissítése óta eltelt 15 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

BEAC-Újbuda-SEAT Lami-Véd Győr 51-81 (18-22, 16-15, 8-22, 9-22)

SEAT Lami-Véd Győr Englert 7/3; Fűrész D/3. 10; Keller 5; HORVÁTH ZS 14/3; VIDA A. 18/6 Csere: Imbergerová 10; Őri Gy 3/3; Kovács K. 14/3 Edző: Tapodi Péter

BEAC: PUSZTAI 7/3, Gróf 6, Kisvári 8/6, HORVÁTH SZ. 12, Zsámár 5. Cs: Széplaki, Havasi, Magyar Bo. 4, Szamosi 5/3, Csicsai 4, Katona, Guti. Edző: Balogh Judit

Borovicková-Radunovic-Djelmis-Süle-Imbergerová. Nem, ez nem a Seat kezdő ötöse, ez a hiányzók.sérültek névsora. Djelmis családi okokból volt távol, Radunovic talpsérülése nem jött rendbe, Süle Kiriszti bokája sérült meg. Imbergerová a hétközi edzésen sérült meg, de vállalta a játékot, míg Bronya műtét után bár bemelegített a társakkal, de Tapodi Péter úgy döntött hogy csak végszükség esetén veti be. Az első félidőben kívülállónak egy ideig úgy tünt, eljöhet a végszükség.

A mérkőzés egy perces felállással kezdődött, a BEAC volt szakosztályelnöke, Dr. Mandula Sándor emlékére. Utána még fél perc, mert az eredményjelző is elsötétült. A győri játékosok hozzászokhattak az álláshoz, mert bár a labdát elhoztuk, és az első pontot Keller szerezte büntetőből, de után szinte állva néztük a pályán, ahogy a BEAC elhúz 7-1-re. Ekkor végre elkezdtek játszani a lányok, és pillanatok alatt lett 19-9 ide, azaz 12-2-vel „szépítettek” a vendégek. Az utolsó támadásnál úgy járattuk körbe a labdát, hogy a BEAC védelme csak kereste, merre is lehet a játékszer, de már csak akkor lelték meg, amikor az egy hármas után a gyűrűbe hullt. Balogh Judit azonnal időt kért, felrázni a csapatát. Ez sikerült is, hisz a sokkal harcosabb játékra váltó hazaiakról védekezésben rendre lemaradtunk, aztán figyelmetlenség: egyszer a támadóidő végét jelző dudaszóra, egyszer a negyed végének pillanatában kaptunk kosarat, így a megnyugtató előny helyett 4 ponttal vezettünk az első kisszünetben.

A második negyedben ott folytatták a csapatok, ahol abbamaradt: a BEAC hajtott, küzdött, mi pedig gyenge védekezés mellett hagytuk az ajtó-ablak helyzetek kialakítását. Az eredménye, hogy a 3. percben átvette a vezetést a hazai együttes. Vida nem sokáig hagyta, egy duplával visszahozta a vezetést. A hazaiak a számukra üdvözítő taktikát választották: aki dobni akart, azt faltolták. Zsófi rendre küzdött a labdákért, Mackót néha hárman bírkózták le a palánk alatt, de ezért is csak egy büntető járt. Védekezésünk azonban még mindig nem állt össze, a támadásban az elhibázott dobások után a lepattanókért nem harcoltunk, így a BEAC egy perccel a negyed vége elött ismét átvette a vezetést, 34-33-ra. Ekkor Keller két büntetőjével és Horváth Zsófi negyed végi duplájával sikerült fordítani, de ez a negyed nem a győri csapaté volt.

A szünetben alapos fejmosást kaphattak a lányok Tapodi Pétertől, mert a második félidőre egy teljesen más szellemű és felfogású csapat jött ki nálunk. Büntetőből, tempóból, lepattanó utáni dobásból, gyűrű alól, vagy Englert Orsi szép passzából triplával egyaránt erdményesek voltunk, védekezésben pedig nem hagytunk teret a hazaiaknak, így azok ponthoz sem jutottak, Balogh Bubu időt is kért. Ez most nem segítette az egyre inkább magára találó vendégek ellen a hazaiakat, mert Kovács Kriszti egymaga zilálta szét védelmüket: büntetőből, tempóból egyaránt eredményes volt, három perc alatt szerzett 8 pontot, máris 55-36 állt az eredményjelzőn, azaz 18-2-re hoztuk a negyedet. A hátralévő időben két pontot még faragott a különbségből a BEAC, ám a végére 20 környékén jártunk.

Amit az utolsó negyedben a végig megalkuvás nélkül küzdő Horváth Zsófi kosarával értünk el, 63-42-re vezettünk ekkor. Az elfáradó házigazdák ellen ekkor már időnként látványosan, az erőviszonyoknak megfelelően egyre növelve előnyét játszott a SEAT, sorra szereztük a labdákat, kihasználtuk végre a magassági fölényt, indításból, triplából, ziccerből is eredményesek voltunk. A 30 pontos különbséget Horváth Zsófi dudaszóra elengedett kosara hozta meg végeredményben.

A második félidőben igazolta a papírformát a SEAT, a két játékrész közti különbség érzékeltetésére néhány statisztikai adat a győri csapat teljesítményéről (első ill. második félidő)
Kétpontosok: 5/16, 31 % ill. 16/23, 69%
Szerzett labda: 8 ill. 12
Eladott labda: 9 ill. 6
Gólpassz: 7 ill. 13
IBM : 55 ill. 67

Tapodi Péter: Ezen a mérkőzésen csak a második félidő volt értékelhető számunkra. Az első inkább a hazaiaké volt.

A folytatás hazai pályán, remélhetőleg immár teljes csapattal, az Atomerőmű Szekszárd ellen, szombaton 18 órakor.