Egy belógó térd döntött: EB-győztes Spanyolország

Cikkünk frissítése óta eltelt 2 hónap, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Egy félidőnyi tapogatózás után sok izgalmat hozott a labdarúgó Európa-bajnokság spanyol-angol döntője. A meccs a 87. percben dőlt el Oyarzabal góljával. Történelmet írtunk, négy világbajnokot vertünk meg – mondta a meccs után az EB legjobbja, Rodri.

Könnyen felejthető első félidő után a második játékrész elején Yamal keresztbe vezetett egy labdát, Williamshez passzolt, aki a hálóba lőtt 1-0. Anglia kockáztatott, a beálló Palmer pedig Bellingham lekészítését a jobb sarokba tekerte 1-1. Végül nem lett hosszabbítás, a leshatáron kiugró – a védő térde belógott, ezért nem volt les – Oyarzabal eldöntötte a meccset 2-1. A végén még Anglia egyenlíthetett volna, de a gólvonalról fejelt ki Olmo egy fejest.

Yamal szerint "amikor kiegyenlítettek az angolok, nagy nyomást helyeztek ránk, de ez a csapat olyan, amilyen: mindig feláll, és mindig nyer."

Az angol kapitány Southgate az EB előtt azt mondta, ha nem nyer Anglia, lemond. Most erről nem beszélt. "A védekezéssel nem volt gond, csakhogy a labdaszerzések után ki kellett volna szabadulnunk a szorításból, és erre nem voltunk képesek" – fogalmazott.