Cikkünk frissítése óta eltelt 13 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
A március végétől június elejéig tartó időszakban a legaktívabbak a kullancsok. Az elmúlt időszak enyhe időjárásának köszönhetően elkezdődött a tavaszi kullancsszezon. Magyarországon a élősködők aktivitásának két csúcspontját figyelték meg a szakemberek. A tavaszi szezon után, a második kisebb csúcs szeptemberben jelentkezik. Hazánkban jellemzően a középhegységi lombhullató erdőkben fordulnak elő. Így a legérintettebb területek elsősorban az ország nyugati része, Zala és Vas megye, az Északi-középhegység, és a Dunántúli dombság. A kullancsok kétféle betegséget terjesztenek. Az egyik a Lyme-kór, míg a másik a vírusos agyvelő- és agyhártyagyulladás. Vélhetően a védőoltás elterjedésének köszönhetően – az utóbbi időben itthon az agyvelőgyulladás előfordulása csökkent.
NEKED AJÁNLJUK
Raklapokból varázsbirodalom
Győrben a marcalvárosi Kiserdő már tizenegyedik éve alakul át varázsbirodalommá: itt rendezik meg ugyanis a Generációk Háza raklapos táborát, amelyben 120 gyerek épít, fest,...