Cikkünk frissítése óta eltelt 13 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
A nyári időszakban kiemelten ellenőrzi a növényvédelmi igazgatóság a piacokon kapható gyümölcsöket. Főként azt vizsgálják, hogy az őstermelő betartotta-e a különböző kultúrákra vonatkozó permetezési határidőket. De ellenőrzik az eladásra kínált gyümölcs származási helyét is. Jelenleg elsősorban a két leggyakoribb idénygyümölcsöt, az almát és a dinnyét veszi górcső alá a hatóság. A szakemberek az áru papírjait, eredetét, minőségét, és a kereskedő vagy őstermelő permetezési naplóját is nézik. Ha az ellenőrök szabálytalansággal találkoznak, akkor eljárást indíthatnak a kereskedővel szemben. A bírság összege 15 ezer forinttól 5 millióig is terjedhet.
NEKED AJÁNLJUK
Oxygen Media Híradó 2025.10.21.
Mutatjuk a mai műsort és annak témáit: Egyre több beteg keresi fel a gyógyszertárakat és a háziorvosi rendelőket a Kisalföldön is.
Hosszabb vonatokkal és több járattal...