Elődöntős az UNI Győr

Cikkünk frissítése óta eltelt 8 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

CMB Cargo-UNI Győr-Szekszárd 64-62 (17-17, 26-14, 6-22, 15-9)

UNI Győr: RADOCAJ 17/3, Chaney 7/3, Laklóth 8/3, Grigalauskyte 9, GOREE 11. Cs.: Horváth L. 7/3, Varga Zs. 5, Koch. Edző: Völgyi Péter.

Az első negyedben kiegyenlített játékot láthatott a közönség, hol az egyik, hol a másik csapat vezetett. A második tíz perc Chaney triplájával kezdődött, de 24-24-ig fej fej mellett haladt a két csapat. Innen sikerült az UNI Győrnek 31-24-re meglépni. A rivális 33-29-re feljött, de a negyed hátralévő ideje megint csak a zöld-fehérekről szólt, akik így megnyugtató előnnyel mehettek a nagyszünetre (43-31).

A második félidőt ugyan jobban kezdték megint a győriek, de 49-39-es állásnál a Szekszárd egy 14-0-s szakaszt tudott produkálni, amivel az utolsó negyed előtt át is vették a vezetést.

A záró játékrészben felváltva estek a kosarak, ami nem kedvezett a hátrányban lévő UNI Győrnek. Öt perccel a vége előtt kezdte meg a felzárkózást a győri együttes, Goree, majd Radocaj pontjaival újra a vendégeknél volt az előny. A drámai utolsó másodpercekben Laklóth kosarával sikerült kiharcolni a továbbjutást, így ma a DVTK ellen folytathatják Völgyi Péter tanítványai.

Völgyi Péter: – A pályán sajnos ne tudtuk megmutatni, mennyivel jobb csapat vagyunk. Egylabdás meccs volt, melynek végjátékából szerencsére mi jöttünk ki jobban. Bízom benne, hogy az előttünk álló két mérkőzés közül legalább az egyiket megnyerjük.

fotó: kosarsport.hu