Kezdőlap GYŐR Győr - Sport

ETO győzelem vezéráldozattal – Szimcsó egy évre kidőlt

Cikkünk frissítése óta eltelt 3 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Hátrányból verte meg 3-1-re az ETO FC a Nyíregyházát a labdarúgó NBII szerdai játéknapján. A győzelem azonban sokba került a győrieknek, Szimcsó súlyos sérülést szenvedett a 93. percben, egy év kihagyás vár rá.

Nem kezdte jól a mérkőzést az ETO FC, a 16. percben Hornyák góljával megszerezte a vezetést az Szpari.

A gól után varázsütésre és szerkezetet váltva feltámadt a hazai csapat, ami gyorsan meg is hozta az egyenlítést – az első győri gólt Nemanja Andrics szerezte, méghozzá szögletből egyenlítette ki az állást.

A lendületbe jött ETO, Szimcsó góljával Kalmár passzából egy sakk-matt akció után megfordította az eredményt tíz perccel később a hazai csapat.

A mérkőzés a 49. percben kettőre nőtt a győri előny, amikor a csereként beállt Horváth Z. fejesét még bravúrral tenyerelte ki Jova, de pont az érkező Szánthó elé, aki közelről a hálóba vágta a labdát.

A rendkívül ideges, feszült mérkőzésen az utolsó negyed órában elszabadultak az indulatok.A 75. percben mindkét asszisztensedzőt leküldte a játékvezető kispadincidens miatt, ami a pályán folyó játékra is rányomta a bélyegét.

Szimcsó Viktorra 8-12 hónap kihagyás vár
forrás: eto.hu

Ez a találkozó 93. percében csúcsosodott ki, amikor a vendégcsapatból Gulyás Máté páros lábbal szállt bele Szimcsó Viktorba. A támadót mentő vitte el, az eto.hu beszámolója szerint Szimcsó olyan súlyos keresztszalag szakadást szenvedett, hogy 8-12 hónap kihagyás vár rá.

Az ETO végül 3-1-re nyerte meg a mérkőzést és továbbra is vezeti a tabellát.