Kezdőlap GYŐR Győr - Közélet

Farkasdi Ramóna olimpia bajnok

Cikkünk frissítése óta eltelt 14 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

A győri versenyző, Farkasdi Ramóna az ifjúsági olimpián a kajak női sprint számában magabiztosan szerezte meg az első helyet, a döntőben második helyezett kínai versenyzőt 3,5 másodperccel verte.

Az 1993-as születésű Farkasdi Ramóna egyértelműen a mezőny legjobbja volt. Az érdekes lebonyolítású versenyben párokba sorsolták a kajakosokat, és mindig a győztes jutott tovább. Ramóna nagy arányú győzelmeket aratott, az elődöntőben például 12 másodperccel verte belga ellenfelét.

Borkai Zsolt polgármester ehhez a nagyszerű eredményhez gratulált Ramónának, akit a további versenyzéshez hasznos tanácsokkal is ellátott. A polgármester azt kívánta a fiatal győri tehetségnek, hogy egyszer majd felnőtt versenyen is viselhesse a címeres mezt, és a nagy olimpián is képviselhesse a magyar színeket.

Borkai Zsolt gratulált a szülőknek, Fazekas Tibor edzőnek, és Kadler Gusztáv sportvezetőnek is.

Farkasdi Ramóna elmondta, csodálatos érzés volt a szingapúri játékokon való részvétel, ahol a felnőtt olimpiához hasonló szervezéssel találkozhatott. A magyar csapat tagjai nagyszerűen összekovácsolódtak, így közösségépítés szempontjából is kitűnő volt ez a sikeres „kirándulás”.