Foci EB: Anglia ismét EB-döntőben

Cikkünk frissítése óta eltelt 2 hónap, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Már nemcsak továbbjutott, kicsit focizott is Anglia, még ha csak az utolsó percben jött is a győztes gól a hollandok ellen.

Kimondottan élvezetes első félidőt hozott össze a két csapat. Ennek kulcsa az volt, hogy Xavi Simons egy 17 méteres jól eltalált lövéssel vezetést szerzett Hollandiának, így Bellinghamék rögtön rákapcsoltak. Kane lőtt fölé, ám közben letalpalták, VAR-ozás után büntetőt ítélt a játékvezető, amit a sértett értékesített (1-1).

Lüktető maradt a meccs, Dumfries fejelt, majd Foden lőtt egy-egy kapufát.

A második félidő már visszafogottabb volt, 20 percig gyakorlatilag nem történt izgalom, majd szép lassan a hollandok lettek veszélyesebbek. Gólt mégis Anglia lőtt – igaz először lesről: Saka talált be, de néhány centiméteres lesen volt előtte Walker. Amikor már mindenki a hosszabbítást várta, egy ellenakció végén a csereként beállt, kiszorított helyzetben lévő Watkins kilőtte a jobb alsó sarkot, s belőtte Angliát a döntőbe. Vasárnap este 9-kor Spanyolország lesz az ellenfele.