Kezdőlap NYUGAT Nyugat - Sport

Fölényes Tatabánya győzelem

Cikkünk frissítése óta eltelt 11 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

A mérkőzés előtt a hazaiak győzelme tűnt papírformának a Tatabánya-Mezőkövesd kézilabda-mérkőzésen, hiszen a tatabányaiak tavaly harmadikok lettek a bajnokságban, míg a mezőkövesdiek az előző szezonban még az NB1/B-ben szerepeltek. Ennek ellenére jobban kezdett a Mezőkövesd, amely a 6. perc végén már 4-2-re is vezetett. Ezek után a Tatabánya csapata fokozatosan vette át a meccs irányítását, és Harsányi, valamint Katzirz góljaival egyre nagyobb lett a különbség a hazai csapat javára. A szünetben 17-10-et mutatott az eredményjelző. A második félidőben sem változott a játék képe, küzdöttek ugyan a mezőkövesdiek, de a Tatabánya a félidő közepére már 10 góllal elhúzott. A hazai B-közép az ilyenkor szokásos módon rá is számolt az ellenfélre. Hazai oldalon sok volt a jó teljesítmény, Pásztor Ákos és az új igazolás, Katzirz Dávid 6-6, míg a csapat gólfelelőse, Harsányi Gergely 8 találattal zárta az összecsapást. A végeredmény 34-19 a Tatabánya javára. A mérkőzés egyik legjobbja, Katzirz Dávid első tétmérkőzését játszotta Tatabányán, mióta Csurgóról átigazolt Debre Viktor együttesébe.