Gólzáporral fogadtuk az újoncot

Szombat este az Andersen Ligában is lejátszotta az ETO első hazai mérkőzését, az újonc Egerszegi Titánok csapata volt ellen a Győri Jégsport Központban.

A várakozásoknak megfelelően erős győri dominanciával kezdődött a találkozó, de jó 10 percig nem talált rést az ellenfél hálójához. A 11. percben Szűcs István törte meg a „csendet”, amit később igazi gólzápor követett (1-0).  Alig 4 perccel később Makovics Bence ugrott ki egy szép letámadást követően és magabiztosan mattolta Tóthot (2-0). 1 perccel később megszületett a játékrész utolsó gólja, Majoross Barnabás eresztett meg a kék vonalról egy lövést, ami utat talált magának (3-0).

A második harmad igazi „fiesztát” hozott, ami a gólokat illeti: szinte rögtön a középkezdés után, Dézsi Bence volt eredményes emberelőnyös szituációban (4-0).  Pár perccel később a vendégeknek sikerült „kitörni” a kapujuk előtti játékból, egy szép korongszerzést követően ketten indulhattak meg tisztán Simo kapuja felé, de nem sikerült befejezniük a támadást, a kontrából azután Szűcs István már nem követte el ezt a hibát (5-0). Ezután pedig megismétlődött az első harmad „mintája”, egy Szűcs-találatot gyorsan követte Makovics Bence gólja (6-0). A harmad felénél Majoross Barnabás tört be több védő között a kapuba és cselezte ki szépen az egerszegi hálóőrt (7-0). A találatot követően kapust cseréltek a hazaiak, Szalai váltotta Tóthot. Nem sok idő volt a ritmus felvételére, egy percen belül Szűcs István csapott le szemfülesen egy kipattanóra és szerezte meg 3. gólját a mérkőzésen (8-0). 5 perccel a sípszó előtt Sipák Martin szerzett korongot a saját harmadunkban és védőit lerázva iramodott meg, „egy per egyben” a kapussal szemben pedig nem hibázott (9-0).  Még nem volt vége a sorozatnak, másfél perccel a szünet előtt fiatal, U18-ból feljátszó játékosunk, Molnár Márton is megszerezte első gólját a ligában. (10-0)! A szabályok értelmében 10 gólos különbség után „futó óra” lépett életbe a meccs hátralévő részén, ilyenkor a játékmegszakításoknál sem állítják meg az időt.

Az utolsó felvonás első felében nem született gól, a „csöndet” most Fekete Botond törte meg, tisztán állhatott az egerszegi kapu előtt, „csak” Dézsi Bence volt az „útjában”, aki egy akrobatikus ugrással csinált helyet a korongnak (lásd kiemelt kép). (11-0). Nem sokkal később Csölle Dániel ért bele hatékonyan egy messziről eleresztett lövésbe (12-0).  5 perccel a vége előtt a tavalyi szezont nagy részét sérülés miatt kihagyni kényszerülő Nagy Márk is betalált (13-0), utolsó momentumként pedig Molnár Márton is szépen tette ütőjét a korong útjába (14-0), beállítva a végeredményt.

Gólokban gazdag mérkőzést láthattak a szurkolók az Andersen Liga hazai bemutatkozásán.
Kedden egy várhatóan sokkal keményebb párharc vár a fiúkra, megkezdődik az EUHL 24/25-ös szezonja, ahol először a tavalyi döntős Gladiators Trencin lesz az ellenfél.