A cél, hogy Győr másfél éven belül a legtisztább magyarországi város legyen, jelentette ki Dr. Dézsi Csaba András polgármester. Elkészült a hulladékgazdálkodási akcióterv, amit a közelmúltban jelentett be a városvezető. Ennek értelmében két héten belül üzembe helyezik a város több helyszínén már telepített, földbe süllyesztett szelektív gyűjtőket, illetve ezek számát a jövőben növelni fogják. Ahol ilyen nincs, ott a rossz állapotú gyűjtőket újakra cserélik. Ezen kívül egy telefonos applikáció is készül, ahol a győriek bejelenthetik, ha problémát észlelnek a gyűjtőknél. A gyűjtés gyakoriságát is növelik. A társasházaknál növelik hulladéktárolási kapacitást, a családi házas övezetekben egy új hulladékgyűjtő bevezetésével az egyéni, háznál történő szelektív gyűjtésre kerül a hangsúly.
Cikkünk frissítése óta eltelt 6 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
NEKED AJÁNLJUK
Kaptak egy nap haladékot a szúnyogok
Mutatjuk a Győr-Szol közleményét. "A Győr-Szol Zrt. értesíti a lakosságot, hogy a 2026. június 23-ra, kedd estére meghirdetett földi kémiai szúnyoggyérítés a kedvezőtlen időjárási viszonyok...





