Munkatársaink bevonásával optimalizáltuk erőforrásainkat, csökkentve a nyomást, biztosítva, hogy a magas elvárások teljesítése ne okozzon elvándorlást – így alkalmazkodtak az idei helyzethez a győri Melecsnél.
Mit tart a 2024-es év legnagyobb ügyvezetői kihívásának? – kérdezte a Behavior Magazin Tóvizi Szilvesztert, a Melecs győri ügyvezető igazgatóját.
"A 2024-es év legnagyobb eredményének azt tartom, hogy ilyen megfeszített helyzethez is sikerült közösen alkalmazkodnunk, a változások szükségességét felismernünk, hatékonyan együttműködnünk, a problémákat megoldanunk és a kitűzött célokat" – reagált.
2024-ben az európai piacon tapasztalható visszaesés miatt megrendeléseik csökkentek, így ennek kompenzálására a tervezettnél gyorsabban, erőn felül kellett új projekteket elnyerniük és indítaniuk. A megszokott működési kereteket meghaladta a plusz feladatok okozta megnövekedett terhelés. "A múltban megszokott, biztonságosan kiszámítható hosszú távú piaci trendek helyett a gyorsan változó gazdasági körülmények és piaci igények világát éljük. Ebben a helyzetben a változások kezelése napi szintű és kiemelkedő jelentőséggel bír. Az alapvető emberi tulajdonságok azonban nem támogatják az állandó változáshoz való alkalmazkodást, mert a megszokott, kiszámítható dolgokat részesítik előnyben – ennek felismerése komoly erőfeszítéseket igényel a vezetők részéről" – folytatta az igazgató.
"Ezt egyfajta munkahelyi kultúraváltásnak – afféle átszocializálódásnak – is nevezhetjük. A komfortzónánkon túlmutató alkalmazkodóképesség kialakítása mint kulcskompetencia, eredményes munkavégzéshez és a vállalat üzleti sikeréhez vezet. Munkatársaink bevonásával optimalizáltuk és priorizáltuk erőforrásainkat, csökkentve a nyomást, biztosítva, hogy a magas elvárások teljesítése ne okozzon elvándorlást" – közölte.
A Melecs magyarországi fióktelepe 2023-ban Győrben egy 5 milliárd forint értékű gyárbővítést és technológiai fejlesztést hajtott végre, melynek célja a következő évek üzleti fejlődéséhez szükséges feltételek biztosítása volt.