Győzelemmel kezdtük a szezont hazai pályán is!

Kedd este mutatkozott be a Győri ETO HC hazai pályán a 2024/25-ös szezonban, a Magyar Kupa első fordulójában a LEHEL HC csapatával küzdött meg. Tavaly szintén a jászberényi együttessel vívták a kupa első meccseit, akkor hazai pályán a vendégek voltak jobbak az első mérkőzésen.

Alig három perc elteltével sikerült megszereznie az ETO-nak a vezetést, Horváth Richárd kapott szép vissza passzt, amit higgadtan gurított a bal aslóba (1-0). 1 percet kellett csak várni a reakcióra, emberelőnyös támadásból sikerült a lepattanót Antalnak Róth kapujába lőnie (1-1). Ezután ismét csak 3 percet kellet várni egy hazai gólra, gyönyörű hármas összjáték után Csölle Dániel bombázott éles szögből a vendégek kapujába (2-1). Már-már úgy tűnt, hogy 1 gólos előnnyel mehet a hazai csapat szünetre, de 1 perccel a sípszó előtt Popov eresztett meg egy bombát a kék vonalról, amivel hátba lőtte a kapu előtt elkorcsolyázó Pinczést, akiről gellert kapva a korong védhetetlenül landolt a győri hálóban (2-2).

A második harmadban az zöld-fehérek bizonyultak jobbnak, ami a játékrész közepére ért találattá: Koczkás Márk kapott szép keresztpasszt, amit kapásból el is lőtt, Monostori már nem tudott visszaérni (3-2).  Nem sokkal később Makovics Bence találta szemben magát egyedül a jászberényi hálóőrrel és egy szép cselt követően emelte a jobb felsőbe (4-2). Ez a harmad érezhetően a hazai együttesé volt, 2 gólos előnnyel zárták a haramdot

Az utolsó felvonás ismét sokkal kiegyenlítettebb párharcot mutatott, az első 10 perc mindkét oldalon a kihagyott helyzetekről szólt. Ezt szerencsére a hazai csapatnak sikerült megtörnie, egy lepattanót követően Jábor Bendegúz lehetetlen szögből, szinte a gólvonalról talált be Monostori kapujába (5-2). A középkezdést követően ismét az előző gól két főszereplője került előtérbe, egy magasan szálló korongot vett le kézzel a vendégek kapusa és korcsolyázott előre, hogy indíthassa csapattársait, de senki nem volt előtte, Jábor pedig szemfülesen csapott le a korongra, amit aztán Makovics Bence lőtt be az üresen tátongó kapuba (6-2). A mérkőzés vége előtt 7 perccel Prilutskii volt eredményes egy középre adást követően (6-3).

Az ETO-nak ehéz ellenféllel szemben sikerült eredményesen a harcot. 2 hét múlva visszavágó Jászberényben, ami egyben dönt a továbbjutásról is.