Kezdőlap NYUGAT Nyugat - Sport

Győzött a Móvár, Knedlikova Győrben

Cikkünk frissítése óta eltelt 9 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

A Vácot látta vendégül  női kézilabda NBI 12. fordulójában a Mosonmagyaróvár.  A tabella alapján is sejthető volt, izgalmas összecsapást láthatnak a drukkerek, a csapatok pedig nem is cáfoltak rá a várakozásokra. Knedlikova a meccs után bejelentette, hogy a továbbiakban az Audi ETO csapatánál folytatja pályafutását.

Kicsit az öltözőben maradt a Mosonmagyaróvár a találkozó első perceiben, 10 percet kellett várni az első hazai gólra, ekkor Knedlikova találata törte meg a jeget. Ettől fogva kiegyenlítődött a játék képe, sőt inkább a hazaiak domináltak néhol igencsak bravúros megoldásokkal. A félidőre ledolgozták hátrányuk legnagyobb részét és bejelentkezett a csapat a két pontért, a félidőben már csak három góllal, 16-13-ra vezetett a Vác.

Bár gyors emberhátránnyal kezdték a folytatást a hazaiak, ez nem törte meg a lendületet. Puhalák Szidónia egyenlített, majd Kurucz Ivett szenzációs találata hozott vezetést. Innen már nem is engedték ki a kezükből a vezetés. A Vác ezzel együtt végig veszélyeztetett és nem hagyott egy nyugodt másodpercet sem. A mosonmagyaróváriak viszont nyugodtak maradtak és egy valódi csapatként nyerték meg a mérkőzést. A végeredmény 27-25 lett.

A mérkőzésen remekül játszó Jana Knedlikova fontos bejelentést tett a találkozó után.  Eszerint a cseh jobbszélső befejezi a játékot a Mosonmagyaróvárnál, hogy a legmagasabb szinten bizonyíthasson és a Győri Audi ETO együttesét támogathassa.

Róth Kálmán, vezetőedző MKCSE: Nem sikerült azt a taktikát megvalósítani, amit a védekezésre terveztünk. Sikerült viszont olyan taktikára váltani, ami megzavarta az ellenfelet. Ezzel a félidőre egy kezelhető hátrányra dolgoztuk fel magunkat. A második félidőre kollektív javult a teljesítmény, majd a végjátékban nem hibáztak, bizonyítottak.