A RailJet nemzetközi gyorsvonat utasait ellenőrizték a mosonmagyaróvári határrendészek2013. március 31-én. A hegyeshalmi vasútállomáson hat pakisztáni férfit szállítottak le aszerelvényről. Közülük ketten humanitárius tartózkodási engedéllyel, míg négyen, csak a befogadó állomás területére érvényes igazolvánnyal rendelkeztek.
A külföldiek továbbutazásuk feltételeit nem tudták igazolni és vízummal sem rendelkeztek.Kiderült, hogy mindannyian a debreceni befogadó állomás lakói és előző napon márpróbálkoztak illegálisan Ausztriába utazni. Akkor taxival vágtak neki az útnak, de a NAVjárőrei az M1 autópályán feltartóztatták őket.
Tiltott határátlépés kísérlete miatt indított szabálysértési eljárást velük szemben aMosonmagyaróvári Rendőrkapitányság.
Cikkünk frissítése óta eltelt 13 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
NEKED AJÁNLJUK
Változik négy vidéki hulladékudvar nyitvatartása
Pannonhalma térségébe érkeznek vasárnap az Országúti Kerékpáros Bajnokság futamai, az útzárak miatt négy településen egy nappal előbb lesz nyitva a hulladékudvar. Június 28-án, vasárnap Pannonhalma...






