Ecet
Kipróbálhatjuk az ecetet, ha nem zavar a fanyar illata. Vattával vigyük fel a hónaljunkra, így meggátolhatjuk a testszagot okozó baktériumok szaporodását!
Zsálya
Az illatos kerti fűszernövény, a zsálya baktériumölő és izzadásgátló hatással rendelkezik. Használjunk gyógynövényboltokban kapható tinktúrát, hígított olajat vagy házilag készített teát!
Teafaolaj
A teafa illóolaja hatékonyan pusztítja a baktériumokat, ráadásul mindegyiknek igen kellemes illata van. Előfordul azonban, hogy bizonyos olajok allergiás reakciót váltanak ki, ezért használat előtt mindig végezzünk bőrpróbát egy kis felületen!
Hársfatea
Nem csupán külsőleg, belsőleg is gátolhatjuk az izzadást! A hársfatea jó választás lehet, mert elősegíti a szervezet salakanyag-kiválasztását, és a verejtékezéskor fellépő erős szag ellen is hatásos.
Természetes szappanok
Hatásosabb, ha illatosított tusfürdő helyett természetes alapanyagokból készített szappant vásárolunk. Izzadás ellen részesítsük előnyben a levendula, teafaolaj vagy borsmenta alapú termékeket!
Szódabikarbóna
A házi csodaszert nem csupán gyomorégés ellen és természetes tisztószerként alkalmazhatjuk. Hintőpor helyett használjunk szódabikarbónát, amelyek nagyszerűen felszívja a nedvességet! A fehér por ráadásul a testszagot okozó baktériumokat is elpusztítja.
Petrezselyem
Rágcsáljunk el néhány szál petrezselymet, amely szagtalanító tulajdonsággal rendelkezik. Teát is készíthetünk belőle.
Borotva
Borotváljuk vagy gyantázzuk rendszeresen a hónaljunkat! A hónaljszőrzet ugyanis fokozza a testszagot, mivel felfogja az izzadságot, ezáltal kedvező környezetet teremt a baktériumok szaporodásához.
Citrom
A citrusfélék leve savasabbá változtatja a bőr pH-értékét, így a testszagot okozó baktériumok számára igen kedvezőtlen környezetet hoz létre. Kenjünk egy kevés citromlevet a bőrünkre, majd itassuk szárazra a területet!