Kezdőlap GYŐR Győr - Sport

Hetedszer trónon a Rába-ETO

Cikkünk frissítése óta eltelt 7 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

A címvédő férfias küzdelemben Rába ETO legyőzte a Haladást a Magyar Kupa vasárnap esti veszprémi fináléjában, s hetedszer lett győztes a sorozatban.

Az ETO az NB II-es Dunakeszit 7–0-ra, míg a Haladás az Aramist  6–1-re győzte le a szombati elődöntőben. A fináléban így a győri és a szombathelyi együttes találkozott.

Rába ETO–Swietelsky Haladás 5–4 (4–3)

mkrabaeto01

Veszprém, Magyar Kupa-döntő. V.: Zimonyi, Farakas B.

ETO:  Matkovics – Juanra, Drahovsky, Seidler, Alex. Cs.: Dávid R., Vas Á., Harnisch, Davide, Németh M., Sáhó, Bognár, Tama, Tóth Gy. Edző: Marcos Angulo.

Haladás: Sásdi – Gyurcsányi, Öreglaki, Hegyesi, Vidák. Cs.: Gyimesi, Németh E., Halmos, Bencsik, Matyi, Hajmási, Németh P., Sipos, Horváth P. Edző: Turzó József.

Gsz.: Harnisch (7.), Alex (9.), Juanra (17.), Drahovsky (20., 25.), ill. Vidák (1., 30.), Hegyesi (1., 9.).

Kiállítva: Drahovsky (33.).

Alaposan meglepte a Haladás az ETO-t, a szombathelyiek az első percben kétszer is kapuba találtak, s a 9. percben már 3–1-re vezettek. A Rába aztán összekapta magát és a félidő végéig ledolgozta hátrányát, sőt a játékrész utolsó percében Drahovsky találatával a vezetést is átvette a címvédő. Fordulás után Drahovsky szép egyéni megmozdulás után növelte a győriek előnyét, ám ezután nem sokkal Vidák ismét egygólosra csökkentette a különbséget (5–4). Ráadásul az ETO szlovák légiósát második sárga lapja után kiállította a játékvezető. A kétperces emberhátrányt azonban remekül kivédekezték a győriek, akik végül a vártnál  szorosabb találkozón, de megérdemelten győztek, s  zsinórban negyedik, összesítésben hetedik kupasikerüket aratták.

mkrabaeto03

Marcos Angulo: – A futsal népszerűsítése  szempontjából egy jó mérkőzést játszottunk,  a Haladás megnehezítette a dolgunkat. Büszke vagyok a játékosainkra, hiszen kétgólos hátrányból fordítottak és nyerték meg a kupát.

Turzó József: – Jól kezdtünk, de jó csapat az ETO. Sikerült szoros meccset játszanunk, így ki lehet kapni a győriektől.