Kezdőlap NYUGAT Nyugat - Sport

Jó kezdés után vereség

Cikkünk frissítése óta eltelt 7 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Az első fordulóból elhalasztott mérkőzés várt a Mosonmagyaróvári Kézilabda Clubra november első hétvégéjén, a csapat az Alba Fehérvárhoz utazott bajnokira.

Az MKC szempontjából remekül indult a találkozó, Kiss és Hajtai góljaival, valamint Lakatos büntetőjével negyed óra után kettővel vezetett a vendég csapat. Az álom és a vezetés azonban nem sokáig tartott, a fehérváriak Pelczéder két találatával egyenlítettek, majd a vezetést is átvették. A félidőre már négygólos fórt dolgoztak ki a hazaiak, 10-6.

A szünet utáni percekben ezt ez előnyt gyorsan meg is duplázta a fehérvári csapat, így a 35. minutumban már 14-6-ot mutatott az eredményjelző. A folytatás is hasonlóra sikerült, igaz azért már az MKC-s hölgyek is betaláltak a kapuba. Gerháth, Hajtai sőt még Stojak is faragott a hátrányból, ám a magabiztos hazai vezetés sajnos nem forgott veszélyben. Végül 23-17-re maradtak alul a mosonmagyaróváriak a Fehérvárral szemben.

Varga József az MKC vezetőedzője: Hiába sikerült kialakítanunk több helyzetet is, a befejezés rendre pontatlan volt, ez pedig el is döntötte a mérkőzést.