Együttműködési megállapodást kötött a Magyary népfőiskolai társaság és a Világpolgár Egyesület a közelmúltban a tatai polgármesteri hivatal dísztermében.
A Magyary Zoltán Szakkollégium hallgatói, valamint a Héregen alakult Világpolgár Egyesület két társelnöke jött el a közelmúltban Tatára, a Magyary Zoltán Népfőiskolai Társaság meghívására. Itt megkoszorúzták a Cifra-malom mellett álló Magyary-szobrot, majd közös városnézésen vettek részt. A kisvonat a Váralja úttól vitte körbe a látogatókat, majd megtekintették a felújított Piarista rendházat is. Ezután a városházán Michl József polgármester köszöntötte a vendégeket, majd a népfőiskola és a Világpolgár Egyesület együttműködési megállapodást írt alá.
A Magyary Zoltán Szakkollégium, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Államtudományi és Közigazgatási Karán működő, közigazgatási értelmiség képzésére hivatott szellemi és közösségi műhely. Felállításának célja 2001-ben az volt, hogy az egyetemi oktatás által nyújtott tudásanyagon túlmutatva olyan elméleti és gyakorlati ismeretekkel szolgáljon a hazai, és nemzetközi közigazgatás területéről, amely mélyebb és átfogóbb felkészültséget biztosít.
A megállapodás célja a jövőbeni közös munka alapjainak meghatározása, a tapasztalatátadás, a tevékenységek összekapcsolása és közös programok szervezése. – Ez egy keretmegállapodás, amit tartalommal szeretnénk megtölteni, és ezáltal a kapcsolatrendszerünket tovább bővíteni, szorosabbá tenni – nyilatkozta Borsó Tibor, a Magyary Zoltán Népfőiskolai Társaság elnöke, a város hivatalos Facebook-oldalán.
A Világpolgár Egyesület
A májusban nyilvántartásba vett Világpolgár Egyesületet azzal a céllal alapították, hogy egy tehetséggondozó műhelyt hozzanak létre. Emellett, ha lehet így fogalmazni, a szervezet a zászlajára tűzte a fenntarthatóság ügyét is, valamint a szerepvállalást a közéleti szakpolitikai kérdésekben. Ezzel is mintegy támogatva a szakkollégiumi hálózatfejlesztését. De az aktuális tevékenységek sorában, egyebek mellett megtalálhatjuk a véleménykutatást, a gyakornokok foglalkoztatását és a szervezetépítést egyaránt. A távlati elképzelések között megfogalmazódott a szakmai kapcsolatok kiépítése, a közös kutatások felkarolása, pályázatok írása, szabadegyetem szervezése, illetve a tagfelvétel, tagtoborzás.
Forrás: kemma.hu