Kezdőlap GYŐR Győr - Közélet

Kistapír született a győri állatkertben

Cikkünk frissítése óta eltelt 14 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

A tapírok túlnyomórészt magányosan élnek és territoriálisak. Kitűnő a szaglásuk és a hallásuk, ormányuk kiegészítő tapogatószervként szolgál. Nehéz testük ellenére nagyon jó futók. Kizárólag növényevők, kedvelik a lédús növényeket, leveleket, füveket, lágyszárúakat. Állatkerti tartásuk nem jelent gondot, hiszen sok állatkertben tartanak tapírokat, ám szaporításuk nem kielégítő. Ezért is volt nagy öröm, hogy Győrben már a harmadik bébi látta meg a napvilágot. A vemhességi idő a tapíroknál 390-410 nap. A vemhességet kívülről nehéz megállapítani, csupán közvetlenül az ellés előtt lehet következtetni rá. Az újszülött tapíroknak csíkozott szőrzetük van, ami rejtő színt biztosít nekik a vadonban. Körülbelül hat hónapos korukban halványodik el a csíkozásuk. Néhány hét elteltével a kis tapírok az anya minden lépését követik, és tíz hónapig szopnak. Legtöbbször három évesen vállnak ivaréretté.

 

Bár a tapírok alapvetően magányosan élő állatok, mégis lehet őket párban vagy kisebb csoportokban tartani. A kicsi egyéves koráig a győri állatkertben marad majd valószínűleg másik állatkertbe kerül.