„A kártyamenedzsment rendszer bevezetése iránti igény először akkor merült fel, amikor új fizikai beléptetőrendszert állítottunk üzembe. Ennek használatát szerettük volna olyan modern alapokra helyezni, amely nem csak egyetlen funkciót képes ellátni. Hosszú távon azt várjuk, hogy az új egységes kártyarendszer elindításával, a folyamatok és szolgáltatások egységesítésével egyszerűsítjük az adminisztrációt, ezáltal költséghatékonyabbá tehetjük működésünket” – mondta Dr. Író Béla, a Széchenyi István Egyetem főtitkára.
A beléptetés mellett az intelligens kártyák segítségével történik a fénymásolás, szkennelés és nyomtatás elektronikus kifizetése, valamint egyetemi könyvtár használata is. Itt a hagyományos kölcsönzési szolgáltatáson hallgatók, valamint berendezett kutatószobák és médiaboxok is a rendelkezésükre állnak. A tervek között szerepel a kollégiumi beléptető rendszer korszerűsítése is, hogy a diákok ott is az egyetemi
Hosszabb távon pedig az intézmény további szolgáltatásokat és kedvezményeket szeretne csatolni a kártyákhoz, akár hallgatói már az indulástól felül ingyenes kártyájukkal szervezetek, akár gazdasági szereplők bevonásával. A hallgatók számára nem kötelező a kártyák igénylése, de mivel egyetlen apró eszközzel használhatják az intézmény számos szolgáltatását, és több kedvezményt is igénybe vehetnek, több ezer érdeklődőre számít az egyetem.
„CityPass kártyarendszerünk – mely a Debreceni Egyetemen már bizonyított egyetemi kártyaként – tökéletesen alkalmas arra, hogy az intézmény komplex rendszereinek mindegyikét egy eszközzel támogassa. Csatlakozik az egyetemi címtárhoz, a fizikai beléptető rendszerhez, a Neptun és a személyzeti nyilvántartó rendszerekhez, de még a dolgozói parkoló használatára is alkalmas. Ráadásul a jövőben bármilyen egyéb szolgáltatással vagy funkcióval könnyen integrálható, amelyekhez a kártyamenedzsment megoldás biztonságos, hitelesített hátteret biztosít” – összegezte Fráter Miklós, a NetLock Kft. termékmenedzsere.
A kollégák és diákok mellett a kártya lesz az alumni hallgatók és az egyetem közötti kapcsolattartás eszköze is. A tervek szerint az intézményben korábban végzett hallgatók is igényelhetnek úgynevezett egyetemi öregdiák kártyát, amellyel a hallgatók számára is elérhető szolgáltatásokat vehetik igénybe.