Száz évvel ezelőtt, az első világháború idején került le négy eredeti harang a győri bencés templom tornyából. Akkor ágyút öntöttek belőlük. Most egy évszázaddal később hat, Ferenc pápa által megáldott harangot hoztak a Győri városháza elé, majd díszmenetben kísérték a harangokat a Széchenyi térre, ahol egy héten keresztül testközelből lehet látni azokat. Ezután pedig advent negyedik vasárnapján a helyükre kerülnek a Bencés templom tornyába.
Cikkünk frissítése óta eltelt 10 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
NEKED AJÁNLJUK
Újabb szakmai mérföldkő a győri gyermekellátásban
„Büszkék vagyunk arra, hogy intézményünk szakdolgozói folyamatosan bővítik tudásukat a gyermekek minél magasabb színvonalú ellátása érdekében” – olvasható a Petz-kórház közleményében. Ebből kiderül, hogy május...






