A győri rendőrök és a Mosonmagyaróvári Rendőrkapitányság Határrendészeti Osztályának beosztottjai az osztrák hatósággal Blue Railpol akció keretein belül a hegyeshalmi vasútállomáson álló nemzetközi gyorsvonatok utasait ellenőrizték. A győri járőrök öt afgán férfit igazoltattak az utasok közt, a mosonmagyaróvári és az osztrák rendőrök négy koszovóit, majd egy szír és egy afgán állampolgárt ellenőriztek a járműveken. A külföldiek Ausztriába akartak eljutni, azonban jogszerű magyarországi tartózkodásukat nem tudták igazolni, továbbutazáshoz szükséges úti okmányokkal nem rendelkeztek. A migránsokat tiltott határátlépés szabálysértés kísérlete miatt a Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitánység Határrendészeti Osztályára előállították.
Cikkünk frissítése óta eltelt 12 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
NEKED AJÁNLJUK
Oxygen Media Híradó 2026.06.22.
Mutatjuk a mai műsort és annak témáit: A „Jövő egyeteme” a témája az idei Győri Gyermekegyetemnek.
Kedd éjfélig másodfokú hőségriasztást rendelt el az ország egész területére...






