Kezdőlap HAZÁNK Hazánk - Sport

Mínusz egyedik nap az OLIMPIÁN: Parázs hangulatban kezdődött a labdarúgó csoportmeccs

Cikkünk frissítése óta eltelt 1 hónap, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Azt nem mondhatjuk, hogy szép csendben elindult volna a párizsi olimpia szerdán (megnyitó csak pénteken lesz): az argentin focisták hihetetlen jelenetek, berohanó szurkolók után végül kikaptak, a rögbi meccseken 80 ezren szurkoltak.

Bár hivatalosan csak holnap nyitják meg az ötkarikás játékokat, a sűrű program miatt már szerdán elindultak néhány sportágban a küzdelmek. Az argentin focisták Marokkó ellen kezdtek Julian Alverezzel és Otamendivel a soraikban. A 105. percben egyenlítettek, majd a marokkói szurkolók a pályára rohantak, petárdák robbantak, a játékvezető az öltözőbe parancsolta a csapatokat. Kiürítették a stadiont, két óra múlva kiderült, hogy a gól les miatt érvénytelen, majd a csapatok visszajöttek, játszottak még három percet, végül maradt 2-1 es marokkói győzelem…

Ugyanilyen arányban nyertek a spanyolok is Ferminnel és Cubarsival felállva Üzbegisztánnal szemben. A franciák Lacazette-vel és Olise-vel a soraikban 3-0-ra verték USA-t.

A rögbi is elindult az olimpián, 80 ezren látták, ahogy Ausztrália veri Szamoát (21-14) a selejtezőben, majd már az első nap már a negyeddöntőbe jut Új-Zéland, Írország, Argentína, Ausztrália és Fidzsi.