Kezdőlap GYŐR Győr - Közélet

Múzeumok Éjszakája: színes programok és segítőkészség

Cikkünk frissítése óta eltelt 16 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

A Városi Levéltárban a máskor nem látogatható régi városi börtön több mint ezer látogatót, a Zichy palotában felkínált programlehetőségek 621 érdeklődőt vonzottak. A Xántus János Múzeum kiállítóhelyein 949 látogató fordult meg, a hajnali 2 óráig nyitva tartó Eszterházy- palotában pedig 2787-en voltak kíváncsiak a kiállításokra és a programokra.

 

A Győr- Moson- Sopron Megyei Múzeumok Igazgatósága Soproni Múzeumában 2511 érdeklődő  tekintette meg a kiállításokat, programokat. A tavalyinál nagyobb volt az érdeklődés a mosonmagyaróvári Hansági Múzeum kiállítóhelyein is, 845 látogató vett részt a múzeumi éjszakai programokon. Itt volt a legnagyobb az adakozó kedv is: 72.000 forinttal támogatták a mosonmagyaróváriak a múzeumon keresztül a Xántus János Megyei Múzeum felhívására az árvízkárosultakat.

 

A győri intézményekben összesen 77.500 forint gyűlt össze, ebből a Xántus János Múzeumban 45.640 forintot, a Városi Levéltárban 10.030 forintot, a Fesztiválközpontban 2.650 forintot és a Városi Művészeti Múzeumban 19.180 forintot adományoztak az együttérző múzeumlátogatók.

 

Az adományokat a Magyar Ökumenikus Segélyszervezet juttatja el a rászorulóknak. A múzeumok nagyon köszönik az árvízkárosultak nevében is az Önök támogatását