Kezdőlap GYŐR Győr - Közélet

Női kézilabda BL – ETO-parádé a Randers ellen

Cikkünk frissítése óta eltelt 12 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Lunde a tőle megszokott módon kiválóan védett, 12 percen át nem kapott gólt. 8-1 után szépítettek az északiak.

A légiósok megszolgálták a pénzüket, a norvég kapussal egyetemben Löke, Amorim, Lekic is sziporkázott, Görbicz pedig – az értékesített büntetőkön kívül – remekül irányított.
A 23. percben már 12-5 volt az állás, a magyar együttes szinte kifogástalanul védekezett. „Játszik az ETO” – foglalta össze tömören a szurkoló sereg. Még az sem rontotta kedvüket, hogy többször a kapufa mentett a dán hálóőr helyett, illetve a bírók nem adtak meg egy, a gólvonal mögé lepattanó kísérletet.

A szünet előtti hajrában, 14-6-ot követően a vendégek két gyors góllal jelezték, nem adták fel.
A fordulás utáni első pillanatban labdalopásból a Győr növelte előnyét, és ekkor érződött, hogy megroppant a dán gárda, amely Amorim kiállításával sem kapott erőre, a 37. percben pedig a közönség „kiszámolósdit” tartott (21-11).

A tízgólos különbség állandósult, majd a 44. percben, 25-15-nél a dánok időt kértek. Lunde azonban változatlanul megbabonázta őket, és tartotta az ezen a szinten parádés ötven százalék körüli védési hatékonyságát.

Így aztán nem apadt az előny és a hajrában már csak Görbicz ápolása miatt akadt izgulnivaló. A győri ász vállalta a folytatást – pedig már rég eldőlt a meccs -, s felhőtlen volt az öröm, hiszen a magyar bajnok összevetésben már jobb mint a Randers és a francia Metz.
A középdöntő matematikailag még nem biztosított, de a mutatott játék alapján Németh András, Temes Bernadett és Rédei-Soós Viktória osztrák klubja nem fogja szerdán Maria Enzersdorfban és vasárnap Győrben verni az ETO-t.  Amennyiben a magyar bajnok nem botlik, akkor csoportelsőként lesz középdöntős, ami kedvezőbb sorsolást biztosít számára.