Kezdőlap GYŐR Győr - Sport

Női kézilabda NB I: Két rangadóval kezd a Mosonmagyaróvár

Cikkünk frissítése óta eltelt 1 hónap, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Az előző szezonban bronzérmes Mosonmagyaróvár a Bajnokok Ligája-győztes Győri Audi ETO KC otthonában kezdi szereplését a női kézilabda NB I következő idényében, a második fordulóban pedig a címvédő és kupagyőztes Ferencvárost fogadja.

A magyar szövetség honlapja szerint az első forduló hivatalos játéknapja szeptember 7-8., de ennél előbb is lehet mérkőzéseket rendezni. Az utolsó két forduló meccseit azonos napon és időpontban – május 17-én 18 órától, illetve május 24-én 18 órától – kell lejátszani.

Győr és az FTC az idei naptári évben már nem találkozik egymással, mert a 11. forduló várhatóan 2025 első hétvégéjére esik majd.

A tavaly harmadik, idén negyedik helyezett Debrecen a Győrrel az ötödik, a Ferencvárossal a hatodik körben játszik először.

November 18. és december 28. között szünetel a bajnokság a magyar-osztrák-svájci közös rendezésű Európa-bajnokság miatt. Az élvonal lebonyolítása nem változott, rájátszást nem rendeznek, vagyis a 26. forduló után a tabella élén álló csapat lesz a bajnok, az utolsó két helyezett pedig kiesik az NB I/B-be. (mti)