Kezdőlap GYŐR Győr - Közélet

Nyílik a tőzike, várják a vendégeket

A csáfordi tőzikés erdőben már szép számban nyílnak a tőzikék, így most érdemes ellátogatni, hogy megcsodálják ezt a különleges természeti látványosságot. Vasárnap Tőzike Fesztivált tartottak itt.

Az elmúlt csapadékos esztendő után idén is szárazabb időjárás várható a tőzikés időszakban. Emiatt idén valószínűleg nem számíthatunk a megszokott virágtengerre. A száraz időjárás következtében egyre kevesebb a tőzike. Megőrzésüket segíthetjük azzal, hogy nem tapossuk ki őket. Kérnek mindenkit, hogy maradjanak az ösvényen, a kihelyezett kordont ne lépjék át, egy-két fotó kedvéért sem!

A kiránduláshoz az időjárásnak és túrázásnak megfelelő ruházat és (vízálló) lábbeli szükséges! Ezzel tehetünk a kullancs-csípések megelőzéséért is, hiszen a hamarosan beköszöntő enyhe idő nemcsak a virágzásnak, hanem a kullancsoknak is kedveznek. Érdemes átvizsgálni magunkat a kirándulás után!