Parádés játékkal döntőben a Győr

Cikkünk frissítése óta eltelt 7 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

A női kézilabda Bajnokok Ligája budapesti négyes döntőjének első meccsén a Győri Audi ETO KC lehengerlő játékkal 26–20-ra legyőzte a montenegrói Buducsnoszt Podgoricát, így készülhet a holnapi BL-fináléra.

A Győri Audi ETO KC ismét döntőt játszhat a női kézilabda Bajnokok Ligájában, miután a Final Four első meccsén nagyon magabiztosan, 26-20-ra győzte le a Buducnostot a budapesti négyesdöntőben. Sikerült az alapelképzelést megvalósítani az elején, aztán a 10. percre már elfogyott a háromgólos előnyünk, az első félidő első harmadát így csak egygólos vezetéssel zártuk. Amorimnak voltak szenzációs lövései, de aztán olyan felülre menők is, amelyek nagyon felülre, kapun kívülre mentek. Próbáltuk széthúzni a Buducnost nagyra nőtt belső falát, de a szélsőjáték csak ötven százalékos volt az elején, 4-3-ra vezettünk.

eto1
Hátul a védekezés, elől pedig a támadás. Ez volt a legfontosabb momentuma a második harmadnak az első félidőben. Emberhátrányt egálban zártunk, Amorim és Broch révén megint elmentünk három góllal. A Győr kapta a meccs második emberhátrányát is, gólt is kaptunk belőle, a 20. percben 7-5-re álltunk a Neagu, Bulatovic páros szerezte addig az ellenfél mind a öt gólját.
Léptünk megint egy szintet, jó sáncok, lerohanások és máris 9-5 volt a javunkra. Yvette Broch védekező és támadó játéka, a szélen Görbicz gólja volt, amit ebben a szakaszban ki kell emelni, és még mindig néggyel vezettünk, de aztán 11-6-ról 11-8-ra jött fel a Buducnost, az utolsó másfél percben emberhátrányban támadhatunk. És aztán ügyesen lőttünk egy üres kapus gólt 12-9-cel fordultunk a második félidőre.

eto

A második félidő is magyar góllal kezdődött, aztán két Gimsbö-bravúrral folytatódott, amely meg is határozta aztán a meccset, Görbicz Anita a szélről szórta a gólokat, öt perc után 15-9-re vezettünk. Csak hetesből és csak a 9. perc legvégén kaptuk az első gólt. Megnyugtató előnnyel vágtunk bele az utolsó 20 percbe.Hiába jött fel kicsit a Budocnost, nem bicsaklott meg a csapat, az utolsó 10 perce megint öt gólos előnnyel fordult, hihetetlen erő volt a Győrben, elképzelhetetlen volt, hogy ezt el lehet bukni.
Az utolsó öt percre fordulva még mindig öttel vezetett a magyar csapat, magabiztosan tartotta az előnyét. Bulatovic góljai tartották életben a már halványuló Buducnost reményeket. Két perccel a vége előtt időt kértünk, öttel vezettünk, itt már az volt a taktika, hogyan tartsuk meg azt a lélektani előnyt, amelyet az egész meccs során ráerőltettünk az ellenfelünkre. És a csattanó, három másodperccel a vége előtt magyar góllal fejeződött be a meccs.

Ahogy egy évvel ezelőtt, ismét legyőztük a Buducnostot, most sokkal magabiztosabban, sokkal nagyobb fölénnyel. Adjon ez annyi erőt vasárnapra, hogy a Bajnokok Ligája döntője is meglegyen. Mert a Győr most tényleg a legjobb.