Ismét nem várt fordulat történt a győri közgyűlés életében. A képviselők pénteken délután tárgyalták volna a 2025-ös költségvetést, de mivel a Fidesz-KDNP frakció (pontosabban Borsi Róbert képviselő) javaslatára elfogadta a többség, hogy a kérdés ne a második, hanem az utolsó napirendi pont legyen, így pedig a győriek többsége a vitát csak akkor láthatta volna, ha késő éjjelig fennmarad, ezért a polgármester az ülést elnapolta.
Az ülést eleve is azért rakták délután 17.00 órára, hogy a győriek közül, akit érdekel, követni tudja a város legfontosabb közgyűlését. A nem hosszú pénteki ülést az elnapolás miatt jövő csütörtökön tartanak meg.
Pintér Bence polgármester ezzel együtt tiltakozást is hirdetett jövő csütörtök délután 14.00 órára, a Városházára.
Hírünket FRISSÍTJÜK, amint új fejlemények lesznek.
Reagált a volt polgármester
Dézsi Csaba András volt polgármester (Fidesz-KDNP) reagált a történtekre. Facebook-posztjában ezt írta: "Pintér Bence önhatalmúlag, még a napirendek megkezdése előtt, egy előre megtervezett show műsort előadva berekesztette közgyűlést. Egy előre megírt, szokásához híven valótlan rágalmazásoktól hemzsegő szöveget olvasott fel Győr blogger polgármestere. Nem árt tudni, hogy Pintér ezért a komolytalan “munkáért” a ciklusa alatt összesen 200 millió forint fizetést fog minimum hazavinni, a “tanácsadói” köre további 300 milliót, mindezt a városi költségvetés terhére. 29,6 milliárd forint volt a kasszában, amikor aláírva mindezt átvette a város vezetését. Azóta is csak magyarázkodik arról, hogy ebből ma már szinte alig van valami Győr kasszájában. Erről Moliére szavai jutnak eszembe: “Amikor egy bohóc beköltözik a palotába, nem válik királlyá, hanem a palotából lesz cirkusz.” Nem botrányokra van szüksége ennek a komoly városnak, hanem felelős városvezetésre!”
A Fidesz-KDNP frakció
"Pintér Bence legújabb botrányával veszélybe sodorja a város működését!"– írta közleményében a Fidesz-KDNP frakció is. Hozzátették: „A február 21-ei közgyűlésen Pintér Bence a napirendi pontok elfogadását követően önhatalmúlag úgy döntött, hogy berekeszti az ülést, így az év egyik legfontosabb közgyűlését – melyen a város költségvetését tárgyaltuk volna – személyes sértettsége miatt elhalasztotta. Ezen döntésével a polgármester veszélybe sodorta a város működését. Pintér Bence ismét bebizonyította, hogy nem tartja tiszteletben a győriek döntését, a győriekét, akik a 2024-es választáson úgy határoztak, hogy a testületben 14 Fidesz-KDNP-s képviselő segítse a város fejlődését, és képviseljék az itt élők érdekeit. Pintér Bence hamis állításaival tudatosan félrevezeti a győrieket, ráadásul veszélybe sodorja mind az intézmények, mind pedig a város gazdaságának működését.
A Fidesz-KDNP frakciója részéről hangsúlyozzuk: elég a botrányokból, képviselőink dolgozni szeretnének, ebből a felelőtlen, hisztériakeltéssel teli politikából nem kérünk! Egyúttal felszólítjuk a polgármestert, fejezze be a győriek tudatos félrevezetését, sértődöttsége okán ne a győrieken akarjon kicsinyes bosszút állni azért, mert csökkenne a „repikerete”. Kezdjen el felelős városvezetőként viselkedni! Győr ennél többet érdemel!”
És a városháza sajtóosztálya is
A városháza sajtóosztálya hivatalos hangú közleményt adott ki: "Pintér Bence, Győr polgármestere a mai közgyűlést, amelynek főtémája a 2025-ös költségvetés volt, 2025. február 27-re, 14 órára napolta el. Ennek okaként azt jelölte meg, hogy a Fidesz-frakció a napirendi pontok sorrendjének módosításával a költségvetést az éjszakai órákra tolta el. Pintér Bence a közgyűlésen elmondta, a győrieknek joga van látni és hallani, hogyan dől el, ki mire szeretné fordítani a győriek adóforintjait. A költségvetés vitája február 27-én 17 óra körül várható.
A polgármester döntését a győri önkormányzat SZMSZ-ének 23. § (1) bekezdése teszi lehetővé, ami szerint a polgármester a saját, vagy képviselői javaslat alapján az ülés vezetése során jogosult az ülést félbeszakítani és elnapolni. Továbbá az SZMSZ 23. § (3) értelmében amennyiben az ülés elnapolásra kerül, a polgármester kihirdetheti, hogy a Közgyűlés az ülést mikor és hol folytatja, melynek időpontja nem lehet későbbi, mint az elnapolástól számított 7. nap. Az elnapolt ülésen a napirend nem kerül elfogadásra, a megkezdett ülés napirendje folytatólagos. Kivételesen – minősített többséggel – az elnapolt ülés napirendjére új napirendi pont is felvehető."