Kezdőlap HAZÁNK Hazánk - Közélet

Plüssállattal alszik? Nem is gondolná, milyen jól teszi

Cikkünk frissítése óta eltelt 3 hónap, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

A magyar felnőttek kétharmadának van olyan plüssállata, amelyhez személyes emlék fűződik, és minden harmadik felnőtt rendszeresen plüssfigurával alszik. 

Ez derül ki egy friss kutatásból. Az alvókák többet jelentenek egy szerethető játékszernél, sokaknak nyújtanak érzelmi támaszt, emellett hozzájárulnak a nyugodtabb alváshoz és a stressz csökkentéséhez is.

A legnépszerűbbek a maci, kutya, cica, nyuszi és a panda. Az állatfigurák életkora sem elhanyagolható. Az egyik válaszadó például egy 80 éves maciról mesélt, ami még mindig fontos része az életének. A többség számára a gyerekkor felelevenítését, örömet és megnyugvást jelentenek leginkább a polcon, ágyban vagy kanapén ülő puha barátok.

Azok, akik ma is plüssel alszanak, leggyakrabban megnyugvásra lelnek és biztonságot éreznek, de sokan az alvásminőségük javulását is a plüssjátékuknak tulajdonítják, mivel észrevehetően nyugodtabban tudnak aludni és kipihentebben ébrednek, ha kedvencük is mellettük fekszik éjszaka.

Az alvókákhoz való ragaszkodás még párkapcsolati helyzetekben is megmarad, szerencsére a megkérdezettek döntő többsége soha nem tapasztalta, hogy partnere negatívan reagált volna arra, hogy plüssel alszik. A legtöbben egyébként sem szívesen válnának meg plüssjátékuktól, ha valaki erre kérné őket.

A megkérdezettek csaknem fele vásárolt már plüssjátékot felnőttnek, leggyakrabban barátnak, testvérnek vagy más családtagnak. Nem meglepő, hiszen egy plüssfigura olyan személyes tárggyá válhat, ami talán játéknak indul, de akár az ember egész életét végigkísérheti, biztos társa lehet nehezebb időszakokban is. 

(A sajtóközleményben szereplő adatok a piacvezető REGIO JÁTÉK saját értékesítési adatain, valamint a 2024. szeptember 11-19. között elvégzett online kutatásán alapulnak, melyben 3108 magyar felnőtt vett részt. A kutatás nem reprezentatív a teljes magyar lakosságra nézve, ugyanakkor alkalmas a felnőttek véleményének feltérképezésére.)