Extrém meleg várható itthon a következő napokban: hétvégén akár 40 fokos kánikula is lehet – emiatt szombattól harmadfokú hőségriasztás lép életbe. Az országos tisztifőorvos a kormányszóvivői tájékoztatón azt mondta: ez komoly egészségügyi kockázatot jelent. Oroszi Beatrix kiemelte: a hőség miatt a legnagyobb veszélyben az idősek, a csecsemők, a krónikus betegek és a hajléktalanok vannak, valamint akik a szabadban végeznek fizikai munkát, vagy sportolnak.
NEKED AJÁNLJUK
Éjszakai is öntözik a köztéri virágokat
Napközben az egynyári virágokat, kis facsemetéket, éjszaka a virágládákat virágoszlopokat öntözi a Győr-Szol. A hőség próbára teszi a virágok tűrőképességét. Próbára teszi a szokatlanul meleg...






