A hamis növényvédő szerek használata veszélyezteti a termést, a környezetet és az egészséget – hívja fel a figyelmet a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal egyhetes, „Ne permetezz kockázatot” elnevezésű kommunikációs kampánya. Az Európai Növényvédelmi Szövetség becslése szerint Európában a növényvédőszer-kereskedelem 14 százaléka érintett a hamisításban és az illegális forgalmazásban. Magyarországon ez az arány 10 százalék körüli.
Cikkünk frissítése óta eltelt 3 hónap, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
NEKED AJÁNLJUK
Oxygen Media Híradó 2026.06.25.
Mutatjuk a mai műsort és annak témáit: Új alpolgármestert választott Győr közgyűlése.
Országos tűzgyújtási tilalom lépett életbe csütörtöktől, a rendkívüli hőség miatt pedig meghosszabbították a vörös...






