Péntek éjfélig meghosszabbították a másodfokú hőségriasztást, szombattól pedig harmadfokú riasztás lép életbe az egész országban. A hatóságok szerint a tartós extrém meleg különösen a gyermekeket, az időseket, a várandósokat és a krónikus betegeket veszélyezteti. Arra kérik a lakosságot, hogy fogyasszanak elegendő folyadékot, a legmelegebb órákban kerülék a tűző napot, és mindeki fokozottan figyeljen egymásra. A katasztrófavédelem azt közölte, hogy a hőségriadó kezdete óta csaknem száz alkalommal kellett segítséget nyújtani egyedül élő idős embereknek.
NEKED AJÁNLJUK
Kaptak egy nap haladékot a szúnyogok
Mutatjuk a Győr-Szol közleményét. "A Győr-Szol Zrt. értesíti a lakosságot, hogy a 2026. június 23-ra, kedd estére meghirdetett földi kémiai szúnyoggyérítés a kedvezőtlen időjárási viszonyok...






