Kivezették hivatalosan is a védett üzemanyagárat

Elfogadta a védett üzemanyagár kivezetéséről szóló törvényt az Országgyűlés. A döntést a nemzetközi energiapolitikai helyzet javulásával indokolták. A jogszabály ugyanakkor lehetőséget ad arra, hogy rendkívüli piaci helyzet esetén a gazdasági és energetikai miniszter ismét hatósági árat állapítson meg a benzinre és a gázolajra.