Tehetséges tanulók versenye az Audiban

Cikkünk frissítése óta eltelt 12 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

„A verseny hangsúlyt helyez a kreativitásra és fejlesztésre, ezzel igyekszünk felkelteni a fiatalok érdeklődésüket az autóipar, az innováció és műszaki tudományok iránt – mondta Rozman Richárd, személyügyekért felelős ügyvezető igazgató. „Hatékonyság, kreativitás és csapatmunka az Audi sikerreceptjének elemei, ezek fellelhetőek voltak a versenycsapatok találmányaiban is.”

Az országszerte meghirdetett versenyre középiskolák és gimnáziumok tanulói nevezhettek. A mintegy 40 csapatból 12 került be a döntőbe, mintegy 60 résztvevővel. A versenyfeladatnak megfelelően a csapatok által épített járműveknek, melyeknek súlya maximum 1,5 kg lehetett, egy 15 méter hosszú és 1 méter széles egyenes pályán kellett párokban megmérkőzniük. A szakmai zsűri technikai kivitelezés, sebesség, csapatmunka, kreativitás, innováció, magyar illetve német nyelvű reklámkampány kritériumok alapján hozta meg döntését.
A zsűri tiszteletbeli tagja volt Vincze Ottó, többszörös válogatott futballista, az ETO Futballklub tehetséggondozó programjának vezetője, aki így nyilatkozott:
„ A labdarúgás is egy csapatjáték, ahol nem az egyéni, hanem az összjáték számít, mégis elengedhetetlen minden egyes játékos egyéni teljesítménye. A legjobb csapatok esetében a vetélkedőn is egyértelmű összhang mutatkozott.”

A versenyen a veszprémi Ipari Szakközépiskola és Gimnázium tanulóiból álló csapat bizonyult a legjobbnak. Jutalmuk egy hétvégi kirándulás Ingolstadtba, az AUDI AG székhelyére, ahol a nyertesek betekintést kaphatnak a az autógyártás folyamataiba. További díjakat is kiosztottak a versenyen: „dizájn” kategóriában a kisbéri Táncsics Mihály Gimnázium és Szakközépiskola, míg innováció kategóriában a váci Boronkay György Műszaki Középiskola, Gimnázium és Kollégium csapata nyert. A különdíjat a székesfehérvári Gróf Széchenyi István Műszaki Szakközépiskola tanulóinak ítélte a zsűri.